6 kwietnia 2020 roku sanocka firma Autosan sp. z o.o. dostarczyła pierwszy z 60 autobusów z napędem na sprężony gaz ziemny CNG, zamówionych przez w listopadzie ubiegłego roku przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne – Rzeszów sp. z o.o. Kontrakt obejmuje dostawę 60 pojazdów Sancity 12LNF z napędem na CNG.

Autosan przekazał w komunikacie, że pierwszy z zamówionych pojazdów został przekazany do odbioru technicznej. Spółka podkreśla, że dostawy zakończą się na długo przed terminem, który określono w listopadowej umowie.

– Pierwsze partie autobusów dla Rzeszowa będziemy w stanie dostarczyć już nawet w pierwszym kwartale przyszłego roku – w podczas uroczystości podpisania kontraktu, w listopadzie 2019 roku, mówił prezes Autosanu Eugeniusz Szymonik.

Zgodnie z wymaganiami rzeszowskiego MPK, niskopodłogowe autobusy Sancity 12LF CNG będą miały bardzo bogate wyposażenie składające się m. in. z systemów informacji pasażerskiej, monitoringu, detekcji i gaszenia pożaru w komorze silnika, biletomatów obsługujących zarówno płatności gotówkowe jak i realizowane za pomocą kart płatniczych, bramek liczących potoki pasażerskie. W każdym autobusie znajdować się będzie 27 miejsc siedzących, w tym 12 dostępnych bezpośrednio z niskiej podłogi.

W momencie, w którym sanocki Autosan zakończy dostawy nowych pojazdów na CNG dla MPK Rzeszowie, flota tej spółki komunikacyjnej będzie liczyła 128 autobusów napędzanych gazem.

Podpis: gasnews.pl (fot.: Autosan)