Gaz LPG, cena spada poniżej 1,50 zł za litr.

Niektóre stacje sprzedają gaz płynny po cenie niższej niż 1,50 zł za litr. Radykalne obniżenie ceny tego paliwa związane jest z pandemią koronawirusa, który spowodował globalny kryzys cenowy na rynku paliw. Popyt na paliwa znacznie zmalał, dzięki czemu na stacjach możemy teraz płacić mniej.

Według informacji serwisu autocentrum.pl cena za gaz płynny poniżej 1,50 zł spadła po raz pierwszy 21 kwietnia br. w województwach zachodniopomorskim oraz lubelskim. Przykładowo, 24 kwietnia br. na jednej ze stacji w podwarszawskich Łomiankach (Auchan) cena za litr LPG wynosiła 1,49 zł.

Oznacza to znaczne obniżenie cen za litr LPG w Polsce. Jak podaje portal e-petrol.pl, jeszcze w styczniu br. cena płynnego gazu średnio wynosiła 2,4 zł za litr. Na początku marca cena ta spadła do 2,2 zł, a pod koniec marca LPG był już bardzo tani – litr można było kupić za mniej niż 2 zł.

Według części analityków jeszcze 22 kwietnia br. średnia cena LPG wynosiła 1,79 zł za litr. Prognozy wskazują, że w najbliższym czasie ceny tego paliwa będą spadać jeszcze bardziej, ale nikt nie jest w stanie wskazać, kiedy spadek się zakończy i do jakiego poziomu spadną ceny.

Podpis: tg (fot.: autokult.pl)