Prezes zarządu PGNiG Jerzy Kwieciński udzielił „Naszemu Dziennikowi”. Rozmowa ukazała się w piątkowym wydaniu gazety. Szef gazowego giganta zapewnia w niej, że Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podejmuje wszelkie konieczne działania, aby w Polsce nie zabrakło błękitnego paliwa. Firma również w sposób szczególny dba o pracowników oraz klientów.

– Zadbaliśmy, by szczególnie zabezpieczyć naszych pracowników tak, aby ciągłość wydobycia gazu i jego dostaw pozostała niezagrożone – w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” mówi Jerzy Kwieciński, szef PGNiG.

Może Cię zainteresować:

Baltic Pipe: Gaz-System złożył wniosek o pozwolenie na budowę

Baltic Pipe: Gaz-System złożył wniosek o pozwolenie na budowę

zef gazowego giganta zapewnia, że Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podejmuje wszelkie konieczne działania, aby w Polsce nie zabrakło błękitnego paliwa. Czytaj dalej

Prezes gazowej firmy zaznaczył, że PGNiG w Polsce ma ok. 7 milionów odbiorców gazu, przy czym – oprócz dużych firm (elektrociepłowni, zakładów produkcyjnych, rafinerii itd.) oraz małych i średnich przedsiębiorstw – w dużej mierze są to klienci indywidualni. Jerzy Kwieciński podkreśla, że klienci ci nie mogą pozostać bez dostaw gazu ziemnego.

– Polacy w tym trudnym czasie powinni skupić się na zdrowiu i bezpieczeństwie swoim i swoich bliskich – mówi Jerzy Kwieciński. – O zapewnienie dostaw gazu nie muszą się martwić. PGNiG jest blisko i zawsze dba, by gazu nie zabrakło – dodaje.

Jak podkreśla szef gazowego giganta, PGNiG ma również przygotowane scenariusze na wypadek różnych kryzysowych sytuacji, a w warunkach epidemii szybko wdrożyło procedury związane z zapewnieniem bezpieczeństwa.

Podpis: tg/Nasz Dziennik (fot.: Jerzy Kwieciński/Twitter)