Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo poinformowało, że Fundacja PGNiG przekazała już ponad 1,5 miliona złotych na walkę z koronawirusem. Pieniądze otrzymają szpitale i placówki medyczne, które znajdują się w regionach, gdzie działa PGNiG. Chodzi o Mazowsze, Lubuskie, Wielokopolskę i Podkarpacie.

Jak PGNiG podało w komunikacie, do tej pory Fundacja PGNiG przekazała już 1,5 miliona złotych na walkę z koronawirusem. Pieniądze otrzymały szpitale w miastach, gdzie koncern prowadzi działalność. Firma podała, że 300 tysięcy złotych otrzymał Instytut Matki i Dziecka w Warszawie, który przeznaczy je na zakup środków ochronnych dla personelu medycznego.

Również po 300 tysięcy złotych otrzymają placówki medyczne w Sanoku, Zielonej Górze, Ostrowie Wielkopolskim oraz Warszawie. W tym ostatnim mieście wsparcie finansowe otrzyma Wojewódzki Szpital Zakaźny na Woli.

– W tych trudnych okolicznościach musimy sobie pomagać – mówi Jerzy Kwieciński, prezes zarządu PGNiG. – To nie tylko przejaw naszej społecznej odpowiedzialności, ale przede wszystkim wyraz solidarności z najbardziej potrzebującymi – podkreśla i dodaje, że w ten sposób PGNiG chce także okazać wdzięczność personelowi medycznemu szpitali, który z narażeniem własnego życia ratuje chorych.

Podpis: gasnews.pl (fot.: PGNiG)