Spółka UNIMOT S.A. – właściciel sieci stacji paliw AVIA – poinformowała, że w związku z pandemią koronawirusa na stacjach tej marki kupić można środki ochrony osobistej. To wirusobójcze żele i płyny dezynfekcyjne, a także maseczki ochronne przeznaczone do użytku wielokrotnego.

Dyrektor zarządzający siecią AVIA w Polsce i na Ukrainie Robert Nowek podkreśla, że bez dobrej współpracy z zewnętrznymi partnerami biznesowymi wprowadzenie do sprzedaży środków ochronnych nie byłoby możliwe.

–  Szczególne podziękowania należą się firmie PZL Sędziszów, polskiemu producentowi filtrów, który w czasie pandemii przestawił swoją produkcję na wytwarzanie maseczek ochronnych – mówi Robert Nowek. – Dzięki temu mogliśmy dostarczyć ten deficytowy obecnie towar na nasze stacje – podkreśla dyrektor zarządzający siecią AVIA w Polsce i na Ukrainie.

UNIMOT S.A. – właściciel sieci AVIA – informuje również, że na stacjach paliw tej marki wprowadzono specjalne zasady bezpieczeństwa. Chodzi przede wszystkim o systematyczne dezynfekowanie okolic kasy sklepowych oraz pistoletów do nalewania paliwa. Na stacjach AVIA obowiązują także ograniczenia w zakresie liczby klientów wpuszczanych jednocześnie na teren sklepu. Ponadto na stacjach, które wyposażone są w specjalne okienko sprzedaży nocnej, klienci obsługiwani są wyłącznie przez nie.

Na stacjach sieci AVIA wciąż dostępna jest oferta gastronomiczna, jednak sprzedaż w tym zakresie prowadzona jest wyłącznie na wynos. Ponadto sieć zachęca klientów do regulowania płatności w sposób bezgotówkowy, żeby w ten sposób zminimalizować ryzyko związane z koronawirusem.

Firma UNIMOT S.A. bardzo szybko włączyła się w walkę z epidemią koronawirusa. Jeszcze w marcu spółka poinformowała, że sprowadzi, a następnie przekaże polskiemu rządowi jako darowiznę 100 tysięcy sztuk testów na obecność koronawirusa. Testy firma zamówiła u jednego z chińskich producentów za kwotę 350 tysięcy dolarów, czyli blisko 1,5 miliona złotych. Testy, kiedy tylko dotrą do Polski z Chin, zostaną przekazane resortowi zdrowia lub wskazanej przez niego instytucji.

Podpis: Tomasz Górski, gasnews.pl /AVIA (fot: AVIA)