Koncern Tauron Polska Energia przeprowadził badanie satysfakcji wśród swoich klientów w zakresie zakupu gazu ziemnego. Z sondażu wynika, że aż 87 proc. z nich poleciłoby firmę Tauron swojej rodzinie oraz znajomym.

Prezes zarządu Tauron Polska Energia Filip Grzegorczyk podkreśla, że spółka we wszystkich obszarach działalności wprowadza rozwiązania proklienckie. Tauron chce być bowiem liderem branży energetycznej pod względem zaspokajania potrzeb konsumentów.

– Wykorzystujemy nowoczesne technologie, które pozwalają nam sprawniej i szybciej obsługiwać naszych klientów – mówi szef energetycznego koncernu – To podejście przynosi już mierzalne efekty, przekładając się m.in. na wzrost liczby nabywców paliwa gazowego i wysoki poziom polecania naszych usług – podkreśla Filip Grzegorczyk, prezes Tauron Polska Energia.

Badania satysfakcji, o którym mowa, w 2019 roku przeprowadziła firma doradcza PBS sp. z o.o. Wynika z niego, że oferta gazowa Taurona spotyka się bardzo dużym zainteresowaniem klientów. 87 proc. ankietowanych klientów firmy Tauron Polska Energia przyznało, że poleciłoby zakup gazu od tego podmiotu swoim znajomym oraz rodzinie. Z pozytywną oceną konsumentów spotkała się także jakość obsługi świadczona przez firmę.

Jakość usług świadczonych przez Tauron została dostrzeżona przez rynek. Jak podaje krakowski koncern, w 2019 roku jego udział w rynku zmiany sprzedawcy gazu dla klientów indywidualnych oraz w sektorze małych i średnich firm sięgnął blisko 40 proc.

Może Cię zainteresować:

Baltic Pipe: Gaz-System złożył wniosek o pozwolenie na budowę

Baltic Pipe: Gaz-System złożył wniosek o pozwolenie na budowę

Prezes zarządu Taurona Filip Grzegorczyk podkreśla, że spółka wprowadza rozwiązania proklienckie. Tauron chce być liderem branży pod względem zaspokajania potrzeb konsumentów. Czytaj dalej

Za sprzedaż gazu w grupie odpowiada spółka Tauron Sprzedaż, która działa na rynku już od sześciu lat. Jak mówi szef tej spółki Rafaj Soja, Tauron zwiększa liczbę odbiorców gazu przede wszystkim dzięki atrakcyjnej ofercie oraz uproszczonej procedurze zawierania umów.

Zmiana dostawcy gazu na Tauron nie jest skomplikowana. Krakowska firma energetyczna nie wymaga nawet faktury od dotychczasowego sprzedawcy gazu czy numeru licznika gazowego. Po podpisaniu przez klienta umowy wraz z pełnomocnictwem do zmiany sprzedawcy, TAURON załatwi wszystkie formalności za klienta. Zmiana sprzedawcy gazu nie wymaga wymiany licznika czy instalacji i odbywa się bez przerw w dostawie gazu.

Osoby, które zdecydują się na gaz w Tauronie, otrzymują cenę paliwa gazowego o 5 proc. niższą niż u największego sprzedawcy gazu w Polsce. Dodatkowo – przy zakupie pakietu prąd i gaz –  otrzymują usługi Serwisanta Plus i Serwisanta gazowego Plus przez 3 miesiące za darmo.

Podpis: AM/Tauron (fot.: Tauron)