We wtorek 21 kwietnia spółka Unimot S.A. – właściciel sieci stacji paliw Avia – przekazała pierwszą partię 2 500 sztuk maseczek  ochronnych dla powiatu strzeleckiego w województwie opolskim, w którym firma ma swoją siedzibę. Kolejne partie  po 1 000 maseczek dziennie, z całej ufundowanej puli 10 000 sztuk, będą dostarczane każdego kolejnego dnia.

Maseczki ochronne są wielokrotnego użytku i pochodzą od polskiego producenta firmy PZL Sędziszów, który na co dzień wytwarza filtry samochodowe, ale w okresie pandemii uruchomił dodatkowe linie produkujące maski. Ufundowane maseczki są pokryte warstwą nanosrebra, która stanowi dodatkową barierę dla drobnoustrojów chorobotwórczych.

Może Cię zainteresować:

Sieć AVIA: środki ochronne do kupienia na stacjach paliw

Sieć AVIA: środki ochronne do kupienia na stacjach paliw

Spółka Unimot S.A. przekazała pierwszą partię 2 500 sztuk maseczek  ochronnych dla powiatu strzeleckiego w województwie opolskim, w którym firma ma swoją siedzibę. Czytaj dalej

– W miarę naszych możliwości staramy się wspomagać powiat strzelecki, z którym jesteśmy związani od samego początku naszej działalności. Dlatego teraz w czasie pandemii koronawirusa zrobiliśmy rozeznanie gdzie w tym regionie są największe braki w środkach ochrony osobistej – mówi Adam Sikorski, prezes zarządu Unimot S.A. – Okazało się że potrzeby dotyczą przede wszystkim masek ochronnych dla osób po 60 roku życia, które mogą mieć problem z ich nabyciem, dlatego nasza pomoc będzie w dużej mierze skierowana właśnie do nich. Nie zapomnimy jednak o  rodzinach wielodzietnych, domach dziecka oraz domach opieki społecznej. Dlatego postanowiliśmy ufundować 10 000 sztuk takich masek i dostarczyć je powiatowi tak szybko jak to tylko możliwe – dodaje.

Dostawa masek ochronnych to jednak nie jedyna pomoc spółki Unimot dla regionu opolskiego. Dwa tygodnie temu firma przekazała także 450 sztuk płynów do dezynfekcji rąk dla Gminy Zawadzkie, Komisariatu Policji w Zawadzkiem, Izbie Celno-Skarbowej, Urzędowi Celno Skarbowego w Opolu i oddziałowi Narodowego Fundusz Zdrowia w Opolu. Natomiast 10 kwietnia Unimot dostarczył dodatkowych 300 sztuk płynów dezynfekcyjnych do Starostwa Powiatowego w Strzelcach Opolskich.

Źródło: Unimot S.A.