3 kwietnia urząd miejski w Ostrołęce poinformował, że miasto wybrało najkorzystniejsza ofertę w przetargu na dostawę 10 autobusów napędzanych sprężonych gazem ziemnym CNG dla MPK.

W przetargu na zakup 10 autobusów gazowych swoich sił spróbowały trzy podmiot: Autosan sp. z o.o., Solaris Bus & Coach S.A. oraz turecka firma Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi AS. Z dokumentacji przetargowej wynika, że Autosan złożył najtańsza ofertę, opiewającą na kwotę 12 878 100,00 zł brutto. W ofercie przesłanej urzędowi miejskiemu w Ostrołęce Autosan zaznaczył, że zrealizuje zamówienie w ciągu 12 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Oferta złożona przez Autosan uzyskała maksymalną notę i uzyskała 100 punktów w postępowaniu przetargowym. Jeśli więc umowa zostanie podpisana, będzie to kolejny kontrakt sanockiej firmy na dostawę autobusów napędzanych gazem ziemnym dla miejskiego przedsiębiorstwa transportu publicznego.

Ostatnio pisaliśmy na portalu gasnews.pl, że na początku kwietnie Autosan rozpoczął dostawy autobusów napędzanych sprężonym gazem ziemnym CNG dla Rzeszowa. Pod koniec ubiegłego roku rzeszowskie MPK zamówiło 60 gazowych autobusów Sancity 12LNF.

Podpis: gasnews.pl (fot.: Autosan)