Autosan ma kontrakt na 10 autobusów dla Ostrołęki. Fot.: Autosan

Autosan z Sanoka poinformował, że 22 kwietnia br. podpisał kontrakt na produkcję i dostawę 10 sztuk autobusów Sancity 12LF CNG napędzanych sprężonym gazem ziemnym. Tym razem stroną zamawiającą pojazdy jest miasto Ostrołęka

Może Cię zainteresować:

Novatek Green Energy: nowy terminal przeładunkowy LPG

Novatek Green Energy: nowy terminal przeładunkowy LPG

Autosan z Sanoka poinformował, że podpisał kontrakt na produkcję i dostawę 10 sztuk autobusów Sancity 12LF napędzanych sprężonym gazem ziemnym. Czytaj dalej

Sanocka firma podała, że zgodnie z zapisami umowy dostawa autobusów gazowych dla Ostrołęki zakończy się w kwietniu przyszłego roku, a pierwsze pojazdy napędzane CNG zamawiający otrzyma jeszcze w 2020 r.

Jak już pisaliśmy na gasnews.pl, Autosan wygrał przetarg na dostawę autobusów gazowych dla Ostrołęki. Ofertę złożyły jeszcze bolechowska spółka Solaris Bus & Coach oraz turecka firma Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi. Oferta sanockiej firmy okazała się jednak najkorzystniejsza. Autosan wygrał m.in. ceną (złożył najtańszą ofertę). Za 10 ekologicznych autobusów z napędem na sprężony gaz ziemny miasto Ostrołęka zapłaci Autosanowi ponad 12,8 mln zł.

Ostrołęcki kontrakt to dl firmy Autosan kolejne zamówienie na dostawę gazowych autobusów przeznaczonych eksploatacji w miejskim transporcie publicznym. W kwietniu br. spółka rozpoczęła dostawy pojazdów napędzanych CNG dla rzeszowskiego MPK, które pod koniec roku zamówiło 60 autobusów Sancity 12LF. Z kolei pod koniec lutego Autosan podpisał umowę na dostawę 11 takich samych autobusów przeznaczonych dla komunikacji miejskiej w Suwałkach.

Podpis: aka (fot.: Autosan)