Fińska firma gazowa właśnie uruchomiła w Szwecji kolejną stację tankowania pojazdów skroplonym gazem ziemnym. Nowy obiekt znajduje się w Malmö i jest to pierwsza tego typu stacja w tym regionie.

Nowa stacja powstała na ternie Volvo Truck Center. Oprócz tankowania pojazdów LNG oferuje ona także możliwość tankowania skroplonym biogazem (LBG). Firmy logistyczne i spedycyjne operujące w tym regionie od dłuższego czasu formułowały oczekiwania dotyczące rozbudowy takiej infrastruktury.

Dzięki temu w Szwecji działa już 16 stacji tankowania pojazdów LNG firmy Gasum. Fińska spółka jednak nie zamierza na tym poprzestać. Jak zapowiada, w ciągu kilku najbliższych lat sieć infrastruktury do tankowania LNG ma składać się z 50 stacji. Stacje powstaną nie tylko w Szwecji, ale też w innych państwach nordyckich.

To odpowiedź na coraz większą flotę pojazdów napędzanych skroplonym gazem ziemnym. Jak podkreśla Mikael Antonsson z firmy Gasum, już teraz po szwedzkich drogach jeździ ponad 800 ciężarówek gazowych. Będzie ich coraz więcej, ponieważ szwedzki rząd realizuje programy dotujące rozwój ekologicznego transportu. Trzeba pamiętać, że rząd w Sztokholmie dąży do tego, żeby w okresie do 2030 r. o 70 proc. (w porównaniu ze stanem z 2010 r.) zredukować emisję CO2.

Podpis: gasnews.pl (fot.: Gasum)