Fińska spółka Gasum opublikowała pełne dane wyniki za ub.r. Wynika z nich, że 2020 rok dla firmy był gorszy pod względem przychodów, ale jednocześnie spółce udało się zwiększyć zysk o blisko 5 mln euro.

będzie rosło, zwłaszcza w sferach przemysłu i transportu morskiego. Trend ten umacnia realizowana przez państwa skandynawskie transformacja w kierunku zielonej, niskoemisyjnej energetyki. Szefowa grupy Gasum mówi, że popyt na ekologiczne paliwo w transporcie morskim i kołowym (samochody ciężarowe) wyraźnie rósł.

Odpowiadając na te tendencje w 2020 r. fińska spółka Gasum wykupiła od niemieckiego koncernu Linde AG jego jednostki biznesowe związane z LNG i biogazem działające w Norwegii i Szwecji, a także zajmującą się bunkrowaniem LNG firmę Nauticor.

Jednym z kluczowych segmentów działalności fińskiej firmy pozostanie tankowanie samochodów ciężarowych skroplonym gazem ziemnym. W 2020 r. Gasum otworzyła osiem nowych stacji tankowania ciężarówek LNG i biogazem. Prezes spółki liczy jednak na więcej, ponieważ w Skandynawii liczba samochodów ciężarowych na gaz stale rośnie. Tylko w 2020 r. przybyło ich ponad 400.

Podpis: gasnews.pl (fot.: Gasum)