szacowana wartość kontraktu w okresie od 1 października 2021 r. do końca 2023 r. może wynieść nawet 5,5 mld zł.

25 czerwca br. spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo i PKN Orlen podpisały aneks do umowy z września 2016 r., dotyczącej dostaw gazu ziemnego dla płockiego koncernu paliwowego.

PGNiG podało w komunikacie, że na podstawie aneksu dostawy gazu ziemnego dla Orlenu będą realizowane w terminie do końca 2022 r., ale umowa zawiera też opcję przedłużenia dostaw o kolejne 12 miesięcy.

Gazowy koncern podkreślił, że umowa dotyczy sprzedaży gazu ziemnego po cenach rynkowych, a szacowana wartość kontraktu w okresie od 1 października 2021 r. do końca 2023 r. może wynieść nawet 5,5 mld zł.

– Przedłużenie współpracy pomiędzy naszymi firmami potwierdza, że PGNiG oferuje konkurencyjne, rynkowe warunki współpracy w zakresie dostaw gazu ziemnego i jest najlepszym wyborem dla przemysłu – podpisanie aneksu skomentował szef PNGiG Jerzy Kwieciński.

Prezes gazowego koncernu podkreślił, że PKN Orlen to jedna z największych korporacji przemysłu naftowego w Europie Środkowo-Wschodniej i jednocześnie wieloletni strategiczny klient PGNiG.

Oprac.: gasnews.pl (fot.: Orlen)