Gaz ziemny: Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo kontynuuje poszukiwania surowców w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Giełdowy dziennik „Parkiet” napisał, że Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo kontynuuje poszukiwanie ropy naftowej i gazu ziemnego na złożu Ras al-Chajma w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. To realizacja porozumienia o poszukiwaniu i podziale produkcji ze stycznia ub.r.

Gaz ziemny: koncesja PGNiG w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Porozumienie to zostało podpisane pomiędzy PGNiG a firmami Ras Al Khaimah Petroleum Authority oraz RAK GAS LLC. Polski koncern informował wówczas w komunikacie, że umowa dotyczy podziału obowiązków, kosztów i zysków z tytułu eksploatacji koncesji. „Początkowo prace będą przebiegać w trzech dwuletnich etapach poszukiwawczych, po których przewidziano 30-letni okres produkcji”, czytamy w komunikacie PGNiG ze stycznia 2019 r.

Może Cię zainteresować:

Ekocel ma kontrakt na dostawę 22 śmieciarek CNG dla Jaworzna

Ekocel ma kontrakt na dostawę 22 śmieciarek CNG dla Jaworzna

PGNiG kontynuuje poszukiwania ropy naftowej i gazu ziemnego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich - pisze dziennik giełdowy "Parkiet". Czytaj dalej

Ówczesny szef PGNiG Piotr Woźniak tłumaczył wtedy, że jest to kolejny krok w realizacji strategii polskiego koncernu, która zakłada również rozwój segmentu poszukiwań i wydobycia węglowodorów za granicą.

–  Rozpoczynamy działalność w regionie, który ma fundamentalne znaczenie dla światowego rynku ropy i gazu – w styczniu ub.r. mówił Piotr Woźniak.

Obszar koncesji łącznie obejmuje 619 km kw. Dziennik „Parkiet” napisał, że od 2019 r. spółka Geofizyka Toruń prowadzi akwizycję danych sejsmicznych na tej koncesji. Proces przebiega bez przeszkód i w tym roku prace będą prowadzone dalej.

Giełdowa gazeta napisała również, że analiza danych ma potrwać do ostatniego kwartału br. Dopiero po jej ukończeniu polski koncern gazowy podejmie decyzję w sprawie dalszych działań. Należy przy tym zaznaczyć, że zgodnie z porozumieniem ze stycznia ub.r., Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo może zrezygnować z udziałów w koncesji po każdym z okresów poszukiwawczych.

Podpis: gasnews.pl (fot.: PGNiG)