Solaris dostarczy 70 autobusów na CNG dla Warszawy

Warszawskie Miejskie Zakłady Autobusowe rozstrzygnęły drugą część przetargu dotyczącego łącznie zakupu 160 autobusów gazowych dla Warszawy (napędzanych CNG i LNG). Rozstrzygnięta część postępowania dotyczy pozyskania 70 pojazdów z napędem na sprężony gaz ziemny CNG. Najkorzystniejszą ofertę w stołecznym przetargu złożyła spółka Solaris Bus & Coach z Boleachowa.

Dostawa będzie obejmować 40 autobusów standardowych oraz 30 pojazdów przegubowych. Jak już pisaliśmy w tym artykule, do tej części przetargu zgłosiło się trzech oferentów: MAN, EvoBus oraz właśnie Solaris, który zaoferował najniższą cenę i wygrał postępowanie. Ofertę na dostawę 70 autobusów napędzanych sprężonym gazem ziemnym Solaris wycenił na 116,4 mln zł brutto. Na gruncie tej oferty jeden autobus przegubowy na CNG został wyceniony na 1,919 mln zł brutto, a zwykły – na 1,471 mln zł brutto. Będą to pojazdy Urbino 12 CNG i Urbino 18 CNG.

Z kolei druga część przetargu dotyczyła pozyskania przez warszawskie MZA 90 autobusów napędzanych skroplonym gazem ziemnym nie została rozstrzygnięta. W tym zakresie do postępowania przystąpiły dwie firmy: Autosan oraz Solaris Bus & Coach. Tańszą ofertę – na 165,7 mln zł brutto – złożył ten pierwszy. Firma z Bolechowa ofertę wyceniła na 184,1 mln brutto.

Podpis: gasnews.pl (fot.: MZA Warszawa).